Brazylia to kraj pasjonujący się sportem i nie jest to żadna nowość. Odkąd byliśmy dziećmi, jesteśmy zachęcani do uprawiania jakiegoś rodzaju aktywności fizycznej, czy to w szkole, czy w klubach sportowych.

Nic dziwnego, że Brazylia jest znana na całym świecie ze swoich wyczynowych sportowców w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak piłka nożna, siatkówka i lekkoatletyka.

Jednak oprócz Najpopularniejsze sporty wiadomo, że istnieje wiele innych sportów, które również mają swoich fanów i praktyków w całym kraju.

Każdy sport ma swoje własne zasady, techniki i cechy charakterystyczne, dlatego ważne jest, aby je znać, aby móc je uprawiać bezpiecznie i efektywnie.

Najpopularniejsze sporty w Brazylii i ich zasady

W tym artykule omówimy 10 najpopularniejszych sportów w Brazylii i ich zasady, aby pomóc zarówno tym, którzy już uprawiają te sporty, jak i tym, którzy chcą zacząć ćwiczyć.

Mamy nadzieję, że poprzez szczegółowy opis każdego sportu, w tym jego podstawowych zasad, zapewnimy kompleksowy przegląd tego, czego potrzeba, aby uprawiać te zajęcia prawidłowo i w zabawny sposób.

1. Piłka nożna

Piłka nożna jest jedną z Najpopularniejsze sporty gra na otwartym boisku, w której każda drużyna składa się z 11 zawodników, z których jeden jest bramkarzem. Celem jest zdobywanie bramek poprzez podanie piłki do bramki przeciwnika i uniemożliwienie drużynie przeciwnej zrobienia tego samego w swojej bramce.

Każdy mecz składa się z dwóch połówek po 45 minut każda, z 15-minutową przerwą w środku meczu. Używana piłka musi mieć średnicę od 68 do 70 cm i wagę od 410 do 450 gramów.

Zawodnicy nie mogą dotykać piłki rękami ani ramionami, z wyjątkiem bramkarza znajdującego się w jego polu widzenia.

2. Siatkówka

Siatkówka jest jedną z Najpopularniejsze sporty, rozgrywany na korcie o wymiarach 18 m x 9 m, przedzielonym siatką, o wysokości 2,43 m dla mężczyzn i 2,24 m dla kobiet.

Każda drużyna składa się z sześciu zawodników, a celem jest sprawienie, aby piłka wpadła w pole przeciwnika lub spowodowanie przez przeciwnika błędów, takich jak dotknięcie piłki poza boiskiem lub dotknięcie siatki.

W każdym secie do zdobycia jest 25 punktów, a zwycięzcą zostaje drużyna, która wygra trzy sety. W przypadku remisu do dwóch setów trzeci set rozgrywany jest do zdobycia zaledwie 2 punktów.

3. Koszykówka

Koszykówka jest jedną z Najpopularniejsze sporty, rozgrywany na prostokątnym boisku o wymiarach 28 x 15 m, podzielonym po obu stronach koszem. Każda drużyna składa się z pięciu graczy, a celem jest zdobycie punktów poprzez wprowadzenie piłki do kosza przeciwnika.

Mecz podzielony jest na cztery połowy po 10 minut każda, z 15-minutową przerwą w środku meczu. W przypadku remisu następuje dogrywka, która trwa pięć minut.

4. Futsal

Futsal to odmiana piłki nożnej rozgrywana na mniejszym boisku, w której biorą udział drużyny składające się z pięciu zawodników każda. Piłka jest mniejsza i cięższa niż piłka nożna.

Celem jest zdobycie większej liczby bramek niż przeciwnik, podanie piłki do bramki przeciwnika i uniemożliwienie drużynie przeciwnej zrobienia tego samego w swojej bramce.

Każdy mecz składa się z dwóch połówek po 20 minut każda, z 10-minutową przerwą w środku meczu. Bramkarz jest jedynym zawodnikiem, który może dotknąć piłki rękami w polu karnym.

5. Piłka ręczna

O gra w piłkę ręczną jest jednym z Najpopularniejsze sporty, rozgrywany na prostokątnym boisku o wymiarach 40 x 20 m, podzielonym bramkami po obu stronach.

Każda drużyna składa się z siedmiu zawodników, a jej celem jest zdobywanie bramek poprzez podanie piłki do bramki przeciwnika i uniemożliwienie drużynie przeciwnej zrobienia tego samego w swojej bramce.

Każdy mecz składa się z dwóch części po 30 minut każda, z 10-minutową przerwą w środku meczu. Gracze mogą trzymać piłkę do trzech sekund i wykonać do trzech kroków bez jej odbijania.

Bramkarz jest jedynym zawodnikiem, który może dotykać piłki rękami w swoim polu widzenia.

6. Tenis

Tenis jest jednym z Najpopularniejsze sporty, rozgrywany na prostokątnym korcie o wymiarach 23,77 m długości i 8,23 m szerokości.

Celem gry jest sprawienie, aby piłka przeszła przez siatkę i wpadła w pole przeciwnika, tak aby ten nie mógł jej oddać. Każdy mecz składa się z setów, a set składa się z sześciu gemów.

Zawodnik, który jako pierwszy wygra sześć gemów różnicą dwóch punktów, wygrywa seta. W przypadku remisu w sześciu gemach set rozstrzyga się w dogrywce.

7. Pływanie

Pływanie jest jednym z Najpopularniejsze sporty Najczęściej ćwiczona na basenach, mająca na celu pokonanie ustalonego dystansu w jak najkrótszym czasie. Istnieje kilka rodzajów pływania, w tym kraul w przód, styl grzbietowy, styl klasyczny i motylkowy, na różnych dystansach od 50 m do 1500 m.

Podstawowe zasady obejmują start dopiero po sygnale, dotykanie ścian basenu jakąkolwiek częścią ciała po przybyciu na miejsce oraz niestosowanie nieuczciwych technik pływania.

8. Lekkoatletyka

Lekkoatletyka to sport Najpopularniejsze sporty który obejmuje różne modalności, takie jak wyścigi na różnych dystansach, skakanie i rzucanie.

Zasady różnią się w zależności od uprawianej dyscypliny, ale najważniejsze obejmują start dopiero po sygnale, nieprzekraczanie granic toru, wykonywanie skoku lub rzutu w granicach wyznaczonego obszaru oraz niestosowanie nieuczciwych technik.